.:: ASK-PINARI ::.
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WhatsApp - +38977985449

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çoklu Video Konferansı

YazarMesaj
KaPtaN
Baskan

Baskan
KaPtaN

Tecrübe : 2013
Teşekkür Almış : 15

Çoklu Video Konferansı Empty
MesajKonu: Çoklu Video Konferansı   Çoklu Video Konferansı EmptySalı Mart 02, 2010 2:16 pm

Çoklu Video Konferansı Her Eve Lazım

Malumunuz uzaklardayız, gurbetlerdeyiz. Bu nedenle Türkiye ile iletişimimizi internet üzerinden sağlıyoruz. Bunun için kullandığımız en popüler programlardan birisi tabii ki msn. Ama gurbette olunca msn bazen hiç işe yaramıyor, neden mi? Skype kullananınız da vardır, o da yaramıyor ama msnden bir nebze olsun daha iyi ama sonuçta o da yetersiz. Gelelim nedenine;

Çoklu konferans
Bildiğiniz üzere skype ve msn görüntülü konuşmalarda sadece karşılıklı görüşmeleri destekliyorlar. Skype'ın bir fazla daha özelliği var ki o da görüntüsüz birden fazla konferans yapabilme. Gayet başarılı da bu konuda, ses aktarımı konusunda msnden daha iyi buldum kendilerini. Ancak şu konferansı görüntülü olarak destekliyor olsalardı tadından yenmezdi. Nitekim annem babam İstanbul'da, bir amcam Edirne'de, bir amcam Bursa'da, bir halam da Afyon'da olunca ayrıca bunların hepsi ya da en az iki tanesi aynı anda da online durumda bulunuyorsa herkes ister ki hepsiyle birlikte şöyle bir görüntülü konferas yapabilsin, birbirlerini aynı anda görebilsin. Ama olmuyordu eldeki popüler yazılımlarla dahi, elden ne gelir? (camfrog denen birşey var ama o konuya hiç girmiyorum.)

ooVoo ile yola devam...
Bu ooVoo dediğimiz program skype türü bir program. Aynı anda 6 kişiye kadar video konferansa izin veriyor ki çok sevdim ben bu özelliği. Artık ailemle, akrabalarımla aynı anda sohbet edebiliyorum çok şükür ki Smile Programın birkaç özelliğinden de bahsetmek gerekirse,

msn, gmail, aol ve yahoo gibi popüler hizmetlerden arkadaş listenizi bu programa direk olarak aktarabiliyorsunuz.
Türkçe dil desteğinin bulunması çok güzel bence

video konuşmalarınızı eş zamanlı olarak bilgisayarınızda kayıt altına alabiliyorsunuz.
video konuşmalarınız sırasında video efektleri kullanabiliyorsunuz.
6 kişiye kadar video konferans desteği
ve dosya paylaşımı
son olarak ve benim takdirimi kazanan bir özelliği de var, video çözünürlüğünüzü internet hızınıza göre kendiniz düşürebiliyorsunuz ya da yükseltebiliyorsunuz...

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

https://ask-pinari.yetkin-forum.com

Çoklu Video Konferansı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çoklu Msn-Windows live 9.0 Patch
» Multi MSN Çoklu Windows Live Messenger
» Video Avatar V3.0.0.94
» Any Video Converter Pro v.3.0.2 (portable)
» ****Binlerce islami MP3 ViDEO Download ****