.:: ASK-PINARI ::.
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WhatsApp - +38977985449

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ESMER GUZELINDEN ESMER KEKLEr.:))))))

2 posters
YazarMesaj
Esmer_Guzeli
AskPinari'Nin Altin Kalplisi
Esmer_Guzeli

Tecrübe : 105
Teşekkür Almış : 13

ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) Empty
MesajKonu: ESMER GUZELINDEN ESMER KEKLEr.:))))))   ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) EmptyÇarş. Mart 23, 2011 12:55 pm

ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) Cimg2773

ZEBRA KEK TARIFI....

Malzemeler

4 adet yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı kakao

Hazırlanışı

Yumurta ile şekeri beyazlayana kadar çırpın. Daha sonra süt, sıvıyağ, un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyerek bildiğimiz kek hamurunu oluşturun. Hazırladığınız hamuru iki eşit parçaya bölün ve ayırdığınız hamurlardan birine kakaoyu ekleyin. Yaklaşık 22-23cm çapındaki yağlanmış yuvarlak tepsinin tam ortasına hamurlardan sırayla 3 er yemek kaşığını dökün(yani 3 yemek kaşığı kakaolu, 3 yemek kaşığı vanilyalı). Bu işlemi yaparken ara vermeyin. Aşağıda aşama aşama resimler eklenmiştir oradan inceleyebilirsiniz. Daha önceden ısıtılmış fırında 160 derecede keki pişirin. Dilimlendiğinde çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor… Afiyet olsun.. Very Happy Very Happy Very Happy

KAKAOLU ISLAK KEK...

ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) Islakkekfk2

Malzeme:
3 adet yumurta
2.5 su bardağı un
2 yemek kaşığı kakao
1.5 su bardağı şeker
1/2 su bardağı sıvı yağ
1/2 su bardağı su
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1/2 su bardağı Hindistan cevizu
Islatmak için;
1su bardağı soğuk süt

Yumurta ve şeker beyazlaşıp göz göz oluncaya kadar çırpılır. Un, kakao, sıvı yağ, su, kabartma tozu ve vanilya ilave edilerek kıvamlı bir hamur haline getirilir. Hamur yağlanmış kek kalıbına dökülerek 180°C’de 45-50 dakika pişirilir. Kekler fırından çıkarılarak kalıbın içindeyken bir bardak soğuk süt üzerine dökülür. Hindistan cevizi serpiştirilerek servis yapılır. AFIYET OLSUNN....

Cevizli kakaolu kek Very Happy Very Happy

ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) Kakaolu-cevizli-kek11

MALZEMELER
2 su bardağı şeker
4 su bardağı un
1/2 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt (isteyen yoğurt koyabilir)
2 yumurta
vanilya
kabartma tozu
kakao
bir avuç ceviz.

HAZIRLANIŞI
önce un ve şekeri kabın içine koydum ve ortalarını havuz gibi yaptım. Sonra havuzun boşluğuna süt, sıvı yağ, yumurtaları kırdım ve bu karışımı iyice karışıncaya, şekerler eriyinceye kadar karıştırdım, tek bir pütürüm bile kalmamıştı içinde J. Daha sonra vanilya ,kabartma tozu ve cevizleri karışıma ekleyip tekrardan bir karıştırma eylemine maruz bıraktım. Bu arada kek kalıbını iyice yağlayıp üstüne azıcık şeker serpiştirdim ve karışımın bulunduğu kapta 2-3 kaşıklık bir miktar kalana kadar kabın içine döktüm. Sonra kalan karışıma kakao ekledim, kakao iyice karışınca, bunu da kabın içine boşalttım ve bir yemek kaşığı yardımıyla batırıp çıkarma yaparak birbirine karıştırdım. Sonra bu karışımı yaptığım kabı parmağım yarmımıyla iyice sıyırdım Smile Akabinde önceden 180-200 derece arası ısıttığım fırının içine koyarak pişirmeye bıraktım. HADİ BAKALIM AFİYET BAL, ŞEKER OLSUN....HEHEHHEHEHE

SUTLU KAKAOLU KEK...

ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) Sutlukakaolukek

MALZEMELER:

-2 yumurta

-1,5 su bardağı toz şeker

-2,5 su bardağı un

-1 dolu çorba kaşığı kakao

-4/5 paket margarin (yaklaşık 200 gr.)

-1 1/4 su bardağı süt (1,5 su bardağından az)

-2 çay kaşığı kabartma tozu

-Yarım çay kaşığı tuz

YAPILIŞI:

1- Kek kalıbı yağlanıp unlanır.

2- 2,5 bardak un, 1 kaşık kakao, tuz, kabartma tozu, vanilya karıştırılıp elenir.

3- 200 gr. yumuşak margarin, 1,5 bardak şekerle karıştırılıp krem haline getirilir. 2 yumurta birer birer karıştırarak ilave edilir.

4- 1,5 bardaktan az süt konur; 1- 2 kere karıştırılır. Daha sonra kakao-tuz-kabartma tozu-vanilya karıştırılmış un ilave edilir. Yavaşça karıştırılıp yağlanmış kalıba boşaltılır.

5- Orta ısılı fırında 35- 40 dakika pişirilir. Soğuyunca kalıptan çıkarılıp vanilyalı pudra şeker elenir.

Not: İstenirse kakaoya yarım çorba kaşığı dövülmüş nestcafe de ilave edilebilir.

Afiyet olsun… Very Happy Very Happy

Melek-Yuzlum
ask pinari 'nin melek yuzlusu
ask pinari 'nin melek yuzlusu
Melek-Yuzlum

Tecrübe : 664
Teşekkür Almış : 26

MesajKonu: Başlık: ESMER GUZELINDEN ESMER KEKLEr.:))))))   ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) EmptyÇarş. Mart 23, 2011 3:35 pm

hehheeheh tamda sana benziyorlar ehehehe....ellerine saglik..hadi benden bir tarif geldiginde aynisini isterim bak heheheh

ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) Vi%C5%9Fneli-%C3%A7ikolatal%C4%B1-kek-21

Malzemeler:
2 yumurta
1 su bardağından biraz eksik toz şeker
1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 çorba kaşığı kakao
aldığı kadar un

Çikolata sosu:
1 paket hazır çikolata sosu
2.5 su bardağı süt

1 su bardağı dondurulmuş vişne ( ya da mevsimiyse çekirdekleri çıkartılmış taze vişne)

Hazırlanışı:

Öncelikle çikolata sosunu paketin arkasında tarif edildiği gibi ocakta karıştırarak pişirelim. Çikolata sosu bir kenarda soğurken diğer tarafta keki hazırlamaya başlayalım. Bunun için ilk olarak 2 yumurta ve şekeri iyice çırpalım. Ardından diğer kek malzemelerini de ilave edelim ve iyice karıştıralım. Orta boy bir tepsiyi yağlayıp hamurun yarısını dökelim. Üzerine vişneleri yerleştirelim. Vişnelerin üzerini fotoğrafta görüldüğü gibi çikolata sosu ile kaplayalım. Son olarak kalan kek hamuruyla çikolata sosunun üzerini kapatalım. Yaklaşık 180 derece fırında 25 dk kadar ya da kürdan ilekontrol ederek pişirin. Servis ederken çikolata kırıntıları, dondurma ya da vişne kullanmanızı öneririm. Afiyet Olsun…

Esmer_Guzeli
Esmer_Guzeli

Tecrübe : 105
Teşekkür Almış : 13

MesajKonu: Geri: ESMER GUZELINDEN ESMER KEKLEr.:))))))   ESMER GUZELINDEN  ESMER KEKLEr.:)))))) EmptyÇarş. Mart 23, 2011 6:22 pm

HEHEHEH TSK LER KIZZ AFIYETLE YAPYE GAYRI BENDEN TARIFLER HEHEHEHHE SENIN DE KEKIN HARIKAA ELLERINE SAGLIKK EMEGINEE SAGLIKKK Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ESMER GUZELINDEN ESMER KEKLEr.:))))))
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SU GUZELINDEN :))))))
» SU GUZELINDEN :))))))