.:: ASK-PINARI ::.
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WhatsApp - +38977985449

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cennete Girecek Olan İlk Kadın

2 posters
YazarMesaj
Melek-Yuzlum
ask pinari 'nin melek yuzlusu
Melek-Yuzlum

Tecrübe : 664
Teşekkür Almış : 26

Cennete Girecek Olan İlk Kadın Empty
MesajKonu: Cennete Girecek Olan İlk Kadın   Cennete Girecek Olan İlk Kadın EmptyPaz Haz. 26, 2011 5:26 pm

Hz Fâtıma bir gün Efendimiz Aleyhisssalâtü Vesselâm'a:

"Babacığım, kadınlardan cennete ilk önce girecek olan kimdir?" diye merakla sordu Bunun üzerine peygamber efendimiz

"Falan mahallede, falan evde oturan bir kadın var Cennete ilk girecek kadın, işte o kadındır" buyurdular Hz Fâtıma anamız hayretle:

"Babacığım, o kadın cennete, benden de mi evvel girecek?" diye tekrar sordu Peygamber Efendimiz:

"Evet! Senden de evvel girecek" buyurdu Ve şayet isterse, gidip o kadınla tanışabileceğini söyledi

Hz Fâtıma'nın o kadın hakkındaki merakı iyice artmıştı Bu kadın ne yapıyor, nasıl bir amel işliyordu ki, cennete ilk olarak girmeyi hak ediyordu Bir gün o kadınla görüşüp tanışmak ve onunla konuşmak için evinden çıktı Kadının evini sora sora buldu ve kapısını tıklattı İçeriden yaşlı bir kadın: "Kim o?" diye seslendi Hz Fâtıma anamız da kendisini tanıtarak onunla görüşmek istediğini söyledi Kadın, Peygamber kızının kendisiyle görüşmeye geldiğini duyunca çok sevindi Kapıyı açmadan içeriden seslendi:

"Ey Resûlullah'ın kızı! Hoş geldin sefalar getirdin! Canım sana feda olsun! Aslında ben de sizinle görüşmeyi çok arzu ediyordum; fakat dışarı çıkmadığım için maalesef ziyaretinize de gelemedim Şimdi sizin gelmeniz beni çok memnun etti Fakat kocamdan izin almadan bugüne kadar ben kimseye kapı açmış değilim Onun için sizden çok özür diliyorum Ben sizin içeri girmeniz için bu akşam eşimden izin alayım ve yarın görüşelim, ne olur, yarın tekrar buyurun" dedi

Bunun üzerine Hz Fâtıma geri döndü Akşam olunca kadın meseleyi anlatıp kocasından izin aldı Ve ertesi gün Hz Fâtıma o kadınla görüşmek için tekrar geldi Bu sefer yanında oğlu Hz Hasan da vardı Hz Hasan o sıralar henüz küçük bir çocuk olduğu için rahat durmamış, annesi mecburen onu da yanında getirmek zorunda kalmıştı Kadının evine geldi ve kapısını çaldı Tabiî kadın içeriden Hz Hasan'ın sesini duymuştu Hz Fâtıma'nın yanında bir çocuk bulunduğunu farkedince çok üzüldü Hz Fâtıma'ya:

"Ey Fâtıma! Ben kocamdan yalnız sizin için izin almıştım Çocuk için izin almadığımdan dolayı onu içeri alamam Ne olur beni affedin İsterseniz siz buyurun, çocuk dışarıda kalsın İsterseniz yarın gelin; bu akşam onun için de izin alayım" dedi

Hz Fâtıma ikinci defa içeri giremeden geri döndü Ve üçüncü gün tekrar kadına gitmek üzere çıktı Hikmet-i ilâhî bu sefer Hz Hüseyin'i de yanına almak zorunda kalmıştı Tabiî kapıyı çaldığında, kadın Hz Hüseyin'in de olduğunu öğrenince Hz Fâtıma yine dünkü durumla karşılaştı Kadın kocasından onun için de izin alması gerektiğini söyledi Hz Fâtıma bir önceki günkü gibi hiç ısrar etmedi Ve çocuklarıyla beraber mecburen geri dönmek zorunda kaldı Bir sonraki gün üçü birden gittiklerinde kadın kocasından her üçü için de izin almıştı Kapı açıldı ve içeri girdiler Kadın binlerce özürler diledi, affını istedi ve Peygamber çocuklarını en güzel şekilde karşıladı ve ağırladı

Hz Fâtıma içeriden gelen sese göre kadının gayet yaşlı bir nine olduğunu zannetmişti Fakat bir de baktı ki, kapıyı açıp kendisini karşılayan kadın hem çok genç, hem de çok güzel bir hanımdı Hz Fâtıma hayretle sordu:

"Sizinle dışarıdan konuşurken sesiniz çok değişik geliyordu Oysa sesiniz hiç de öyle değilmiş, bu nasıl oluyor?" dedi Kadın:

"Sizinle konuşurken sesim dışarı çıktığı için sesimi yabancı bir erkek duyar da günaha girerim diye ağzıma küçük bir taş parçası alarak konuşuyordum Şimdi ise o taşı çıkardım" dedi

Hz Fâtıma Radıyallahu Anhâ, bu cennetlik kadının sözlerinden dolayı çok memnun olmuştu Nâmahrem-den sesini bile böylesine sakınan, kocasına da böylesine itaat eden bu kadının, neden cennete evvelâ gireceğini anladı Onunla bir müddet sohbet ettiler Bazı konuları konuştular Bir ara kadın Hz Fâtıma'ya:

"Ey Resûlullah'ın kızı! Acaba ben kocama karşı vazifemi ifa etmiş oluyor muyum? Onun bendeki hakları sebebiyle
Allah Teâlâ kocama itaatsizlikten dolayı beni hesaba çeker mi? Bundan korkuyorum" dedi

Hz Fâtıma bu suali tebessümle karşıladı ve babasının yani Peygamber Efendimizin müjdesini kendisine bildirdi:

"Hayır! Sen bilakis babamın, "cennete ilk girecek kadın" diye müjdelediği kimsesin" dedi

Hz Fâtıma Radıyallahu Anhâ, Resûlullah'ın cennetle müjdelediği bu mübarek kadınla bir müddete daha sohbet ettikten sonra müsaade istedi ve oradan ayrıldı
Dostum
Co-Admin
Co-Admin
Dostum

Tecrübe : 898
Teşekkür Almış : 10

MesajKonu: Geri: Cennete Girecek Olan İlk Kadın   Cennete Girecek Olan İlk Kadın EmptySalı Haz. 28, 2011 12:43 pm

Cennete Gireceklerin arasinda sende insallah olursun Melek YuzluM bu güzel paylasimindan dolayi allah senden razi olsun yüregine saglik
Melek-Yuzlum
Melek-Yuzlum

Tecrübe : 664
Teşekkür Almış : 26

MesajKonu: Geri: Cennete Girecek Olan İlk Kadın   Cennete Girecek Olan İlk Kadın EmptySalı Haz. 28, 2011 9:45 pm

aminn insallah bu guzel duan icin allah razi olsun senden tskler okudugun icin

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CENNETE GİRECEK İLK KADIN!
» Bu Kadın Defnedilemez
» RAHMAN VE RAHIM OLAN ALLAHIN ADI ILE..
» yılanın peygamber efendimize (s.a.v) olan aski
» Sevdimde Öldüm/Sensiz Olan Bu Şehir/Açlığında Üşür Dilim !