.:: ASK-PINARI ::.
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WhatsApp - +38977985449

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sırat köprüsündeki en zor soru!

2 posters
YazarMesaj
Melek-Yuzlum
ask pinari 'nin melek yuzlusu
Melek-Yuzlum

Tecrübe : 664
Teşekkür Almış : 26

Sırat köprüsündeki en zor soru! Empty
MesajKonu: Sırat köprüsündeki en zor soru!   Sırat köprüsündeki en zor soru! EmptyPtsi Tem. 11, 2011 5:07 pm

Sırat köprüsünde herkese yedi şeyden sual sorulacaktır, cevap veremeyen Cehenneme düşecektir. Bunlar; iman, namaz, oruç, zekat, hac, gusül ve kul hakkındadır. Yedinci soruya kadar gelebilmek çok zordur. Yedinci soru en zor olanıdır. Peygamberler masum oldukları halde, günahsız oldukları halde burada korkarlar.
Câbir radıyü anh anlatır: “Adamın biri öldü. Kendisini yıkadık, kefenledik, koku sürdük ve namazını kıldırması için Resûl-i Ekreme götürdük;
-Ya Resûl, namazını kıldırır mısınız? dedik. Resûl-i Ekrem bir adım attı, sonra:
-Borcu var mıdır? diye sordu. Biz: “İki dinar borcu vardır” dedik. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem cenaze namazını kıldırmaktan vazgeçti.
Sonra Ebû Katade bu iki dinar borcu üzerine aldı, cenazeyi, namazını kıldırması için tekrar Resûl-i Ekreme götürdük. Ebû Katede:
-Onun iki dinar borcu benim olsun, dedi. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem:
-Borçlunun borcu ödendi ve ölü iki dirhem borcundan kurtuldu mu? dedi. Ebû Katade “Evet” deyince, Resûl-i Ekrem namazını kıldırdı, iki gün geçtikten sonra Resûl-i Ekrem Ebû Katade’ye “İki dinar ne oldu?” diye sordu. Resûl-i Ekrem ertesi gün tekrar sordu. Katade:
- Ödedim, ya Resûl, deyince, Resûl-i Ekrem:
- İşte ancak şimdi ölü azabtan kurtuldu, buyurdu.
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
“Kul hakkından çok korkun, her Müslümana karşı derin muhabbet ve hürmet içinde olun. Hiçbir Müslümanı incitmeyin. Büyüklerinize karşı mutlaka hürmetkâr olun. Emriniz altında olan aileniz veya çocuklarınıza karşı şefkatli olun, onları dindar yetiştirmeye dikkat edin, çünkü ölüm ani gelir. Herkes pişman olacak. O pişmanlık günü gelmeden tevbe etmek akla gelmeyebilir. Bugün fırsat varken istiğfar edelim.”
“Cehenneme girmesi haram olan ve Cehennemin de onu yakması haram olan kimseyi bildiriyorum. Dikkat ediniz. Bu kimse, insanlara kolaylık, yumuşaklık gösteren mümindir.”
Dostum
Co-Admin
Co-Admin
Dostum

Tecrübe : 898
Teşekkür Almış : 10

MesajKonu: Geri: Sırat köprüsündeki en zor soru!   Sırat köprüsündeki en zor soru! EmptyPtsi Tem. 11, 2011 5:47 pm

allah butun muminleri siratinm ustekin kuprusunde gecmeyi nasip etsin cumlemize insallah amin allah razi olsun paylasimindan dolayi parmaklarina yüregine saglik
Melek-Yuzlum
Melek-Yuzlum

Tecrübe : 664
Teşekkür Almış : 26

MesajKonu: Geri: Sırat köprüsündeki en zor soru!   Sırat köprüsündeki en zor soru! EmptyPtsi Tem. 11, 2011 10:08 pm

okuyan gzolerine saglik amin insallah nasip eder beraber AMIN

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GECIS
» Bilgisayar ile 180 soru
» KABİRDE SORULAN ÜÇ SORU