.:: ASK-PINARI ::.
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Hos Geldiniz __KaPtaN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WhatsApp - +38977985449

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

OtoKur v3.1

2 posters
YazarMesaj
Dostum
Co-Admin
Co-Admin
Dostum

Tecrübe : 898
Teşekkür Almış : 10

OtoKur v3.1 Empty
MesajKonu: OtoKur v3.1   OtoKur v3.1 EmptyC.tesi Ocak 30, 2010 5:30 pm

OtoKur v3.1
OtoKur v3.1 592334hjssi.jpg
OtoKur v3.1 Rlw1z7
OtoKur v3.1 Nyfer5
OtoKur v3.1 35d7uax
OtoKur v3.1 2gsjyo6
OtoKur v3.1 2l95bvk
OtoKur v3.1 6r3wbq
OtoKur v3.1 28txl6o
OtoKur, AIO (All-in-One/Hepsi bir arada) tarzinda Otomatik Kurulum programidir. Programin amaci Windows Kurulumu sonrasinda ihtiyaç duyulan "olmazsa olmaz" programlari birkaç fare tiklamasi ile kurmaktir. OtoKur, program kurulumu disinda kuruluma ihtiyaç duymayan, islevsel özelliklere sahip olan ve tek tiklama ile çalisan Portable (tasinabilir) araçlari içermektedir. Programlar ister OtoKur Normal ve Genel menülerinden "Kurulumu Baslat" tusuyla ister de Manuel veya Seçmeli Kur menülerinden seçerek ve tek tek kurulum yapilabilir.

OtoKur ile sunlari yapabilirsiniz :[*]OtoKur Normal ve OtoKur Gelismis Menülerinden Program Listesinde belirtiler programlari tek tiklama ile kurabilirsiniz.[*]OtoKur Isletimi sisteminize göre menülerini düzenler. Örnegin Windows XP'de çalisip Windows 7'de uyumsuz bir program barindiriyorsa Windows 7'de OtoKur'u açtiginizda o programi kurmanizi engeller.[*]Manuel Kur menüsünden istediginiz programin üzerine tiklayarak kolay bir sekilde kurabilirsiniz.[*]Seçmeli Kur menüsünden kurulmasini istediginiz programlari seçip "Kuruluma Basla" tusuna basarak seçtiginiz programlarin kurulmasini saglayabilirsiniz.[*]Araçlar menüsünden ihtiyaciniz olan araca tiklayarak kurulum yapmadan kullanabilirsiniz. (Portable araçlarin tümü kapatildiktan sonra bilgisayarinizdan kaldirir)[*]Yardim menüsündeki Güncelleme sekmesinden OtoKur'un yeni bir versiyonu çikip çikmadigini Online olarak ögrenebilirsiniz.[*]Iletisim sekmesinden bizimle Online olarak iletisim kurabilirsiniz.[*]Araçlar menüsünde, Ince Ayarlar'daki otuza yakin ayarla Windows'unuza islevsel özellikler kazandirabilirsiniz.[*]Görünüm menüsündeki üç farkli temadan birini seçerek OtoKur'u farkli görünümlerde kullanabilirsiniz.[*]Yardim menüsündeki Ipuçlari sekmesinden OtoKur'la ilgili püf noktalarina ulasabilirsiniz.[*]Sik Kullanilanlar menüsünden Sitemizin tüm sayfalarina ve diger dost sitelere kolayca ulasabilirsiniz.

sorular / Cevaplar

S1: OtoKur kurulum sirasinda simge durumuna küçülmüyor. Ne yapmaliyim ?
C1: Üst tarafta bulunan Ayarlar tusuna basip "Kurulum sirasinda OtoKur'u simge durumuna küçült" seçenegini isaretleyerek OtoKur'un simge durumda çalismasini saglayabilirsiniz.

S2: Kurulum bittikten sonra OtoKur'un otomatik olarak kapanmasini istiyorum. Ne yapmaliyim ?

C2: Üst tarafta bulunan Ayarlar tusuna basip "Kurulum bitince OtoKur'u kapat" seçenegini isaretleyerek OtoKur'un kurulum sonrasi otomatik olarak kapanmasini saglayabilirsiniz.

S3: Ayarlar kisminda seçenekleri her açilista seçmek istemiyorum. Bu ayarlarin kalici olmasi için ne yapmaliyim?

C3: Bu sekilde olmasinin sebebi; OtoKur ayarlardaki seçenekleri data.ini adli konfigürasyon dosyasindan okumaktadir. Bazi kullanicilar OtoKur'u CD'den kullandiklari için OtoKur CD'deki konfigürasyon dosyasina "salt okunur" olmasindan dolayi giris yapamayacaktir. O yüzden konfigurasyon dosyasi geçici olarak yaratilir ve veri yazilir, OtoKur kapatilinca silinip eski haline döner. Bu ayarlarin kalici olmasini istiyorsaniz anadizinde bulunan AutoplayDocsconfigdata.ini dosyasini herhangi bir metin editörü (Ör: Notepad) ile açarak "simge_durumu" veya "bitince_kapat" satirlarinin karsisindaki degerleri "0" yerine "1" le degistirin. Artik OtoKur'u açtiginizda bu ayarlarin otomatik olarak seçilmis oldugun göreceksiniz.

S4: Araçlar kisminda bulunan Portable Programlar çalistirildiginda bilgisayarin neresine kuruluyor ve ne kadar yer kapliyor?C4: Bu programlar adi üstünde Portable yani Tasinabilir oldugu için çalistirildiginda kendini geçici klasöre çikartir ve kapatildiginda dosyalari bilgisayardan kaldirilir yani kurulum yapmaz ve yer kaplamaz.

S5: OtoKur'da bulunan programlarin yeni versiyonlari çiktiginda ne olacak?C5: OtoKur sürekli güncellenen bir programdir. Bu yüzden sürekli programlari takip ediyoruz ve yeni programlara göre güncellemeler çikartiyoruz. Yardim menüsünde bulunan Güncelleme sekmesine basarak yeni bir güncelleme olup olmadigini Online olarak ögrenebilir, eger varsa indirip OtoKur'u güncelleyebilirsiniz.

S6: OtoKur resim dosyalarindan biri üzerinde düzenleme yaptim fakat simdi OtoKur çalismiyor. OtoKur'u yeniden mi indirmem gerekmekte?

C6: OtoKur açilirken (Katilimsiz kurulumlar ve Portable Araçlar hariç) tüm dosyalarin orjinal olup olmadigini kontrol eder, eger herhangi bir dosyada oynama yapilmissa/bozulmussa Hata mesaji verir ve kendini kapatir. Verdigi hata mesajinda üzerindeo oynama yapilmis dosya ismini görebilirsiniz ve bu dosyayi orjinali ile degistirerek OtoKur'un yeniden çalismasini saglayabilirsiniz.

S7: OtoKur resim dosyalarindan biri üzerinde düzenleme yaptim fakat simdi OtoKur çalismiyor. Orjinal dosyanin da yedegini almadim. OtoKur'u yeniden mi indirmem gerekmekte?

C7: Eger bu sekilde bir durumla karsilasirsaniz ------------------------adresinden istediginiz dosyayi indirebilir ya da Iletisim Formu'ndan bizle irtibata geçerek size lazim olan dosya adini belirten bir mesaj gönderebilir ve E-Posta yoluyla dosyayi alarak üzerinde oynama yapilmis/bozulmus dosya ile degistirerek OtoKur'un yeniden çalismasini saglayabilirsiniz.

S8: OtoKur'da bulunan programlar istedigim gibi fakat bazilarinin yerine kendi yapmis oldugum katilimsiz kurulumu ya da baska bir versiyonunu koymak istiyorum. Bu mümkünmüdür?
C8: Cevabimiz Evet. OtoKur'da bulunan tüm katilimsiz programlar AutoplayDocsapps dizininde kendi ismini içeren klasörler içinde setup.exe adiyla yer almaktadir. Örnegin OtoKur'da bulunan "Eset Nod32 Antivirus" yerine "Eset Smart Security" koymak istiyorsunuz. O zaman AutoplayDocsappsnod32 klasörüne girerek setup.exe dosyasini silin ve koymak istediginiz virus programinin ismini setup.exe olarak degistirerek buraya koyun. Artik OtoKur [Normal], OtoKur [Gelismis] Manuel ve Seçmeli Kur'da kurulum yaparken koymus oldugunuz program kurulacaktir. Unutmayin; OtoKur koymus oldugunuz programlari katilimsiz hale dönüstürüp kurmaz! Programinizi eklemeden önce katilimsiz olup olmadigina dikkat edin. Bu islemi OtoKur'da bulunan tüm katilimsiz ve portable araçlar için yapabilirsiniz.

S9: OtoKur'da bulunan LimeWire'i kurmadan önce Sun Java'yi kurmak zorunlumudur ?

C9: OtoKur'da bulunan LimeWire kurulum esnasinda önce bilgisayarda javanin yüklü olup olmadigina bakar, eger yoksa önce javayi kurar ve daha sonra Limewire kurulumuna geçer. Yani Limewire'i kurmadan önce Java'yi kurmaya mecbur degilsiniz

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
KaPtaN
Baskan

Baskan
KaPtaN

Tecrübe : 2013
Teşekkür Almış : 15

OtoKur v3.1 Empty
MesajKonu: Geri: OtoKur v3.1   OtoKur v3.1 EmptyC.tesi Ocak 30, 2010 7:06 pm

s.a bu guzel paylasim icin yuregin emegine saglik Allah razi olsun Very Happy
https://ask-pinari.yetkin-forum.com
Dostum
Co-Admin
Co-Admin
Dostum

Tecrübe : 898
Teşekkür Almış : 10

OtoKur v3.1 Empty
MesajKonu: Geri: OtoKur v3.1   OtoKur v3.1 EmptyPaz Ocak 31, 2010 4:02 pm

KaPtaN demiş ki:
s.a bu guzel paylasim icin yuregin emegine saglik Allah razi olsun Very Happy
Ve Aleyküm selam .eyvallah gule gule kulan . sendende razi olsun Allah insallah amin

OtoKur v3.1
1 sayfadaki 1 sayfası